blat-betonowy

 

 

Impregnacja blatów betonowych to temat rzeka, dlatego w kilku prostych słowach opiszę jak to robię i dlaczego jest to moim zdaniem najlepszym rozwiązaniem. Pamiętajmy, że każdy blat betonowy trzeba zabezpieczyć, gdyż szczególnie te elementy wyposażenia, są narażone na różne najczęściej płynne substancje, które mogą zniszczyć niezabezpieczony beton.

 

Impregnacja blatów za pomocą lakierów poliuretanowych.

Wyjątkowo trwały sposób zabezpieczenia, występuję zazwyczaj w trzech wykończeniach: matowym, satynowym (pół mat) lub błyszczącym. Na powierzchni betonu pozostaje delikatna wyczuwalna warstwa lakieru. Wielka zaleta powłoki tego typu na betonie architektonicznym to ich późniejsze bezproblemowe użytkowanie. Nie ma wielkiego krzyku jak rozleje się coś co wsiąknie i jest agresywne ( wino, ocet, sok z cytryny)

 

Impregnacja za pomocą żywic.

Osobiście używam żywic epoksydowych z atestami na kontakt z żywnością i wodą pitną. Sprawia pewne problemy przy aplikacji, niemniej jednak przy użytkowaniu jest najbardziej przyjazna moim zdaniem. Zostawia grubą wyczuwalną powłokę, wysyca kolor betonu ( ciemnieje przy aplikacji), występuje w wykończeniu błyszczącym, mogę również wykonać blat betonowy z wykończeniem satynowym. Jeśli lubisz surowy beton czuć pod palcami to wykończenie nie jest prawdopodobnie dla Ciebie 🙂

 

Zabezpieczenie blatów kuchenny za pomocą impregnatów na bazie rozpuszczalników.

W tym przypadku beton pozostaje najbardziej „betonowy” 😉 Nie czuć aby na powierzchni była powłoka, także mamy naturalny beton w kuchni bez dodatków w postaci powłok. Impregnaty są bezpieczne w kontakcie z żywnością i wodą pitną oraz tworzą skuteczne zabezpieczenie. Należy się stosować do uwag producenta impregnatów, gdyż nie są one tak odporne na zabrudzenia kuchenne jak poprzednie dwa sposoby.

 

Jak widzicie, to jakie zabezpieczenie wybierzecie zależy tylko od Waszych potrzeb i ilości atencji w pielęgnacji blatów. Jeśli chcesz sam wykonać taki blat i zastanawiasz się jaki impregnat użyć, napisz do mnie na [email protected] , chętnie doradzę i podam producentów odpowiednich środków 🙂

 

 

 

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

sixteen − 15 =