Oświetlenie we wnętrzu – lampy betonowe

Oświetlenie we wnętrzu, pełni jedną z najistotniejszych ról architektonicznych.
W zależności od oczekiwanego efektu oraz indywidualnych preferencji mieszkańców, uzyskamy odmienny charakter wnętrza. Stanowiący, odzwierciedlenie naszego stylu życia. Aby uwydatnić, grę światła w naszych domach, konieczne jest prawidłowe dobranie oświetlenia we wnętrzu. Powinno zostać dopasowane kontrastowo lub na zasadzie podobieństwa do stylu wiodącego. Nie możemy również zapomnieć; o komforcie i wygodzie, a więc praktycznym aspekcie. To właśnie do tego celu, zostało ono stworzone. Poszczególne pomieszczenia wymagają szczegółowej analizy oraz rozplanowania lokalizacji źródeł światłaLampy betonowe jako oświetlenie we wnętrzu, to połączenie piękna i komfortu.

Prawidłowe oświetlenie we wnętrzu, pozwoli Ci na poprawienie jakości życia.
Badania naukowe dowodzą, iż nasze zdrowie i wydajniejsza praca przy efektywniejszym odpoczynku, wymaga dostarczenia do organizmu, odpowiedniej dawki światła – w tym również sztucznego. Oczywiście, powinno ono być najbardziej zbliżone do naturalnego, jak to tylko możliwe.
Punktowa lampa betonowa, idealnie sprawdzi się do pracy oraz zajęć wymagających skupienia uwagi. Światło rozproszone, o mniejszej intensywności przeznaczone jest do relaksu i kontemplacji. Nie bez znaczenia jest również, rodzaj wykorzystanego materiału do jego oprawy. Lampa i jej klosz, wykonany z odpornych na wysokie temperatury materiałów, jest znacznie korzystniejszy dla naszego zdrowia. Obecnie wielu projektantów promuje lampy betonowe, jako uniwersalne oświetlenie we wnętrzu. Punktowe lampy betonowe, idealnie wpisują się do aranżacji kuchennych oraz łazienkowych, zaś duże i podłużne
lampy betonowe, podkreślą elegancki charakter salonu czy też jadalni.

Lampy betonowe

Oświetlenie we wnętrzu dzielimy na; ogólne, dekoracyjne oraz miejscowe. Wszystkie uzupełniając się, czarując nas, niepowtarzalną kombinacją świateł. Choć, ich podstawowym zadaniem jest zapewnienie poczucia bezpieczeństwa i komfortu, to nie możemy zapominać, o ich walorach dekoracyjnych. Zadaniem ogólnego oświetlenia we wnętrzu, jest stanowienie tła. Lampy betonowe tego typu oświetlają całość wnętrza dlatego też, powinny zostać usytuowane w centralnym punkcie. W dużych bądź podłużnych pomieszczeniach, wykorzystaj dwie wiszące lampy betonowe, geometrycznych kształtach, bądź jedną podłużną. Miejscowe oświetlenie we wnętrzu ma za zadanie, doświetlić strefy wykonywania określonych czynności np. blat kuchenny. Idealnie sprawdzi się tutaj, lampa betonowa z możliwością regulacji punktu światła. Dekoracyjne oświetlenie we wnętrzu, powinno wydobywać jego walory, a tym samym nadawać mu oryginalności. Trendy wnętrzarskie stawiają na minimalizm, sprawiając iż surowe loftowe wnętrza, są dla nas idealnym miejscem relaksu. Nowoczesny i loftowy styl ograniczają liczbę dodatków do minimum, stawiając na formę i fakturę, każdego elementu wyposażenia.
Często surowość loftu zostaje, idealnie uzupełniona poprzez lampy betonowe z drewnem.
Drewno nadając wnętrzu domowego charakteru, wspaniale kontrastuje z surowością loftu. Podkreślając detal, stanowiący uzupełnienie, i kropkę nad „i”.

Oświetlenie we wnętrzu – źródła światła

Obecnie na rynku dostępne są trzy rodzaje źródła światła; żarówki, świetlówki oraz żarówki typu LED. Tradycyjna żarówka ma lekko żółtą, a więc ciepłą barwę, dodając wnętrzu przytulności.
Oświetlenie we wnętrzu wykorzystujące światło halogenowe, otrzymuje w zamian zimną barwę światła, lecz zbliżoną do naturalnego. Lampy betonowe wyposażone w świetlówki fluorescencyjne, mogą dawać różną barwę światła, od naturalnego aż po zbliżone do barwy tradycyjnej żarówki. Ostatnie źródło światła to Diody LED, słynące ze swej energooszczędności. Ponadto, od pierwszego momentu wykorzystują, pełną jasność i wykazują się wyższą trwałością, niż tradycyjne żarówki. Dodatkowo Diody LED w zależności od rodzaju mogą dawać zarówno ciepłą, jak i zimną barwę światła. Lampa betonowa i oświetlenie we wnętrzu typu LED, to połączenie nowoczesności i ekologii. Barwa światła, która zostanie wykorzystana w betonowej lampie, musi zostać uzależniona od rodzaju pomieszczenia. Jak już wcześniej wspomnieliśmy ciepła barwa źródła światła, dodaje wnętrzu przytulności, do pracy zaś; im chłodniejsza, tym łatwiej jest się skupić i pobudzić umysł do działania.

Lampa betonowa w salonie

Oświetlenie do salonu pozwala na dobór różnorodnych barw i rodzajów światła. Jak wiemy salon to miejsce, w którym spędzamy najwięcej czasu wolnego w domu, dlatego też wybór jego rodzaju jest niezmiernie istotny. Starajmy się połączyć oświetlenie ogólne w postaci geometrycznej lampy betonowej, z jej podłogową wersją. Również betonowa lampa stołowa pozwala na, wyodrębnienie innej barwy światła. W ciągu dnia, jasne światło o zimnej barwie, zmotywuje nas do działania. Natomiast po ciężkim dniu pracy, możesz usiąść w wygodnym fotelu i zapalić żarówkę LED, o ciepłej barwie w stołowa lampa betonowa, która będzie sprzyjać wyciszeniu. Ciekawym rozwiązaniem dla nowoczesnych wnętrz jest betonowy kinkiet na tle drewnianej ściany, bądź betonowy kinkiet z drewnem na białym tle.

Betonowe lampy punktowe do kuchni

Kuchnia to miejsce relaksu, ale i pracy. Dlatego też, funkcjonalne oświetlenie we wnętrzu zlokalizowane w prawidłowych strefach, jest niezmiernie istotne. Wyjątkowo praktyczne, są punktowe betonowe lampy z drewnem które, idealnie podkreślają rodzinny charakter kuchni. Interesującym rozwiązaniem, jest podłużna betonowa lampa na drewnianej ramie, która doda jednocześnie charakteru i przytulności. Dodatkowo, miejsca takie jak zlewozmywak czy kuchenka, warto doświetlić małą wiszącą lampą betonową. Nie możemy również zapomnieć, o głównym oświetleniu we wnętrzu, w postaci okazałej lampy betonowej zlokalizowanej w centralnej części sufitu. Wybierając lampy betonowe do kuchni pamiętaj, iż ich lokalizacja jest bardzo istotna. Dzięki jej zróżnicowaniu wydzielisz strefy w pomieszczeniu – roboczą oraz jadalną, bez dzielenia powierzchni w wyniku, której straciłaby na przestronność.

Betonowa lampa do łazienki

Rozmieszczenie źródła światła w łazience, uzależnione jest od jej wielkości oraz dostępności światła naturalnego. Wisząca lampa betonowa o zimnej barwie, idealnie komponuje się na tle luster, nad zlewem – tworząc imponującą kompozycję. Podłuże pionowe lampy betonowe stanowią wiodący trend w drewniano-betonowych łazienkach. W strefie użytkowej, otrzymamy optymalne oświetlenie, które jest niezbędne do czynności takich jak; golenie czy make-up, zaś w okolicy wanny wykorzystajmy ciepłą barwę światła. Podłogowa lampa betonowa, pozwoli Ci na relaks i wyciszenie podczas kąpieli.

Betonowa lampka nocna do sypialni

Oświetlenie we wnętrzu nigdzie, tak jak w sypialni nie ma nastrojowego znaczenia. Tutaj, musimy skupić się na wyciszeniu i regeneracji. Dlatego też, lampa betonowa z drewnem doda nowoczesnej formy i przytulnego charakteru. Drewno to materiał, którym powinniśmy otaczać się w domu, ponieważ ma pozytywny wpływ na nasze samopoczucie. Komponując oświetlenie do sypialni skup się na opływowych kształtach z naturalnymi akcentami, o ciepłej barwie światła.

Oświetlenie we wnętrzu wymaga analizy naszych potrzeb i codziennego stylu życia.
Lampa betonowa o zimnym źródle światła, dodaje funkcjonalności w miejscach pracy, takich jak; biuro, salon, czy też kuchnia. Ciepłe źródło światła, to podstawa odpoczynku każdego człowieka. Oświetlenie, nadaje charakteru i oryginalności, dlatego też warto je dokładnie przemyśleć. Zabawa formą i fakturą to podstawa nowoczesnego i loftowego stylu, który zdobywa serca kolejnych fanów. Dlatego też łącz geometryczne betonowe lampy podłogowe z wiszącą lampą betonową o miękkiej linii.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

seventeen + 5 =